ויהי חיקך מקלט ראשי

המצב של אבא של מ׳ הגיק משתפר, והוא עובר לבית חולים שיקומי. בתל אביב, שזה קרוב יותר למ׳. אולי יאפשר לו להתרוצץ פחות. אני חושבת שזה אומר שזה זמן טוב להתחיל לגשש לגבי ארוחת ערב 🙂 ״שוק בשישי בבוקר, ארוחה בשישי בערב?״ שאלתי אותו והוא ענה ״מעניין. לא ברור עדיין כלום אבל נשמע סביר״.

ולכן שאלתי לקראת ערב היום את אשתו בעניין הארוחה מחר, והיא החזירה לי את ה״כן״ הקולקטיבי (כולל לזה שהזהוב יבוא איתי) וקצת תיאמנו בינינו שעות ואוכלים. מתרגשת. לא הייתי איתם תחת קורת גג מאז הקורונה (למעט כשבאתי עם חברות לקחת דברים). לא ראיתי את ג׳ינג׳ גדול כבר שנה! אפילו לא מרחוק!

לפני השינה הוא שאל ״שוק מחר?״ ותיאמנו בערך את השעה. הנחתי את הדברים שלוקחים לשוק על השולחן ליד הדלת וכיוונתי שעון.

חצי שעה אח״כ הוא התקשר, בטלפון. ״בכוונה?״ שאלתי. ״כן, אל תסמכי עלי למחר״. הסתבר שקראו לו מבית החולים. ״הידרדרות. תבואו״. זה כל מה שהוא יודע. ״בסדר. בהצלחה. תתקשר בכל שעה״, אמרתי לו, והוא: ״יש לך זמן?״

העברנו יחד את הנסיעה שלו לירושלים, נעים בין רצינות לצחוק, בין פטפוט לריכול לדיבורים טכניים. הוא איש טוב, מ׳ הגיק. טוב ואהוב. אני שמחה שהוא הרשה לעצמו לבקש שאשאר איתו על הקו. שהיה מקרה ״ממוזל״ שהיתה לו סיבה להתקשר. והיות שלא באמת אגלגל את התהיות של מה-קורה-שם לאף אחד מאהוביי הישנים, באתי לגלגל אותן לכאן. מחזיקה אצבעות ש… אני לא באמת יודעת למה מחזיקים בהקשר כזה. שהלילה יעבור. אני חושבת שאכבה את השעון המעורר, לכל הפחות.

אויש. עכשיו הגיע העדכון. מת בשנתו. אני לא יודעת מה להגיד, ולא חושבת שיש הרבה מה. איזה באסה.

מחשבה אחת על “ויהי חיקך מקלט ראשי

  1. למעשה, בתוך הרכילות דיברנו על הזהוב (שאמור היה לבוא איתי לארוחת הערב). מ' הגיק התרשם לגלות שהזהוב כבר בכלל "קיפל" את הדירה בתל אביב (אפילו שכבר רוכל בעבר ואף שהם קונים דירה ביחד. שכח). "יש… הרבה התפתחויות", מ'", רמזתי לו והוא הבין. "זה עושה אותך דודה?". נאנחתי "זה עושה אותי מסוכסכת עם נ', אנחנו לא מדברות" אמרתי לו והוא החזיר אנחה ואמר "עם נ' לפעמים זה קשה. לא הגעתי איתה לנקודה הזאת, אבל אפשר לראות שאפשר להיות איתה בטוב ואפשר שלא בטוב". אני כ"כ מעריכה את זה שהוא אמר את זה!

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s